Biography / Biyografi
Photography | Fotograf
Design | Tasarım
On Press | Basılı İşler
News | Haberler
Contact | İletişim
Lectures | Dersler


Özkan Üner europhoto belgesel fotograf ajansının yanısıra, 2000 yılından beri ticari alanda da fotograf çalışmalarını yürütmektedir. Başlıca çalışma alanları kurumsal fotograflar, ürün fotografları ve moda fotografları olmakla birlikte ürün ve reklam alanlarının çeşitli olması ve özel ilgi alanlarının da fotograf ile çakışması nedeniyle herhangi bir alan ile sınırlı değildir. Mimarlık eğitimi aldığı 1988 yılında başlayan fotograf ilgisi, yüksek lisans eğitimi aldığı 1995 yılında dijital görüntü elde etme ve işleme çalışmaları ile farklı bir yön aldı.

1997 yılında ortaklarıyla kurduğu ,konsept.tasarımgrubu ile interaktif ve basılı görsel tasarım işleri'ne paralel olarak fotograf da gelişti. Konsept dönemi tasarım sürecinde hem fotografçı hem de tasarımcı kimliği ile yer alarak iki tarafın da biribirinden beklentileri ve final çalışmaya maksimum katkılarının nasıl olabileceğini gözlemleme şansı verdi.

Mimar kimliği ve Bilgisayar Ortamında Tasarım yüksek lisans eğitimi, web sitelerinin tasarımında bina tasarımına paralel algoritmalarla kolay dolaşılabilen, içinde kaybolunmayan siteler yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu süreçte fotograf bilgisinin yanısıra, dijital teknolojinin gelişimine paralel olarak sürekli öğrenme ve kendini gelişmeler paralelinde güncel tutma çalışmaları ile bir birikim elde etti. Bu birikimin sonuçları çalışmalarında görülmektedir. 2009 yılından bu yana, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, Reklam Grafiği Tasarım ve Uygulaması, Temel Fotograf ve Reklam Fotografçılığı dersleri vermektedir.

biography in english
Copyright 2000-2011 | designed by: ozkan uner photography & design